Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Sobotné preteky v Topoľčanoch a Myjave

Dňa 20.10. 2018 sa plavci Považskobystrického plaveckého oddielu (PBPO) pod vedením trénerského tria I. Draková, D. Novák a K. Procházka zúčastnili na dvoch podujatiach.Starší plavci (25 juniorov a žiakov) štartovali na plaveckom mítingu Pohár Primátora v Topoľčanoch. Dvojica našich plavcov - Nikoleta Trníková (16 rokov) a Marek Krištofík (17 rokov) sa stali absolútnymi víťazmi mítingu (bodový súčet ich najlepších výkonov) a okrem price money získali aj hlavnú cenu – pohár primátora. Nikoleta uspela aj v individuálnom hlavnom preteku – 200 m prsia – kvalitným časom (2:32,09) ovládla túto disciplínu a zároveň dosiahla najhodnotnejší výkon celého preteku. Súčasne pridala prvenstvo aj na trati 50 prsia a druhá dohmatla na 50 motýlik. Marek skončil individuálne najlepšie vo svojej obľúbenej disciplíne 100 m voľný spôsob na 3. mieste (55,11). Aj ďalší naši plavci sa v konkurencii 21 slovenských klubov dokázali presadiť. Na stupne víťazov sa „preplávali“: Samko Fuzy – (1.m: 50 motýlik; 3.m: 100 znak a 50 VSP), Sara Slováková (2.m: 100 prsia; 3.m: 50 VSP), Jakub Pleško (2.m: 50 VSP, 50 motýlik; 3.m: 100 VSP), Ivan Viskup (2.m: 100 znak), Alexandra Zajacová (2.m: 50 VSP, 100 VSP, 100 motýlik), Lucka Hodasová (3.m: 50 VSP, 100 motýlik) Boris Buček (3.m: 100 prsia), Peter Hoferica (3.m: 100 motýlik), Adéla Kucharíková (3.m: 400 VSP) a Jožko Samúl (3.m: 50 VSP).

Považskobystrické nádeje (9. roční a mladší – spolu 19 detí) štartovali na Majstrovstvách západoslovenskej oblasti na 25 m bazéne v Myjave. Zo 77 štartov si deti zaplávali 71 osobných rekordov. Najviac sa darilo Nelke Jamborkovej, ktorá vyhrala 50 VSP a 50 znak, druhá bola na 100 motýlik a tretia na 50 VSP. Ďalšie medaile pridali Emka Jašová (1-0-1), Dominik Ajibade (1-0-1), Simonka Krištofíková (0-2-1), Martin Černý (0-2-0), Natálka Letková (0-1-0) a Silvia Kukučková (0-0-1)