Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková – 9. miesto na ME v krátkom bazéne v Kazani

V dňoch 2.-7.11. sa uskutočnili Majstrovstvá Európy v plávaní v krátkom bazéne v ruskej Kazani. Predstavilo sa 391 plavcov zo 41 európskych krajín. Slovensko reprezentovalo 10 plavcov. Vedúcim výpravy bol Viceprezident SPF p. Karel Procházka.

Najvýraznejší úspech dosiahla hneď v úvodný deň šampionátu naša Považskobystričanka Nikoleta Trníková, členka NŠC. V disciplíne 400 m polohové preteky zaplávala slovenský rekord 4:37,69 a obsadila konečné 9. miesto. Na 8-členné finále jej chýbala len 1 desatina sekundy. Veľmi dobre a v osobných rekordoch plávala aj v ďalšie dni. V disciplíne 200 prsia (2:23,04) postupovala do semifinále z 9-teho miesta, nakoniec obsadila konečné 12. miesto, čo bol druhí najlepší individuálny výsledok SR výpravy. V disciplíne 200 m polohové preteky postupovala v osobnom rekorde 2:12,36 do semifinále zo 16. miesta. V ňom sa dokázala posunúť na konečné 14.miesto vo vylepšenom osobnom maxime 2:11,41. Osobný rekord si zaplávala aj v doplnkovej disciplíne 50 prsia (32,18).

Nikoleta sa podieľala aj na štafete 4x50 polohové preteky (delfínový úsek), ktorá obsadila 10. miesto.

Vedúcim výpravy bol Viceprezident SPF p. Karel Procházka, osobný tréner Nikolety.

Nikoleta Trníková sa kvalifikovala aj na nadchádzajúce MS v krátkom bazéne v Abú Dhabí – 15.-21.12.2021 (preložené z minulého roku). Držme jej palce.