Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

-------------------------------------------

Odkazy

Plavci Považskobystrického plaveckého oddielu v akcii v apríli

Veľmi úspešne si počínali aj ďalší plavci Považskobystrického plaveckého oddielu.

Dvaja z nich – Simona Krištofíková a Martin Krištofík pretekali na slovenskom FINA podujatí ORCA Bratislava na 50 m bazéne na Pasienkoch v termíne 29.4.-1.5. (7 krajín, 50 klubov - viac ako 800 pretekárov). Martin, bývalý juniorský reprezentant, dnes študent medicíny si zaplával 3-ročné maximum na 50 m voľný spôsob v slušnom čase 25,51.

Jeho o 12 rokov mladšia sesternica – 12 ročná Simonka preukázala zvyšujúcu sa výkonnosť a rodinný talent. V kategórii 12.- 13. ročných v 6-tci disciplínach plávaných systémom dopoludňajších rozplávb a popoludňajšieho finále (8 najrýchlejších) vždy postúpila do finále. V disciplíne 50 voľný spôsob suverénne zvíťazila časom 28,57 (568 FINA bodov, nový osobný rekord) na 100 voľný spôsob skončila tretia v osobnom rekorde 1:03,42 (542 FINA bodov). Osobný rekord si zaplávala aj v disciplínach 200 voľný spôsob (2:22,03 – 503 FINA, 6. miesto), 100 motýlik   (1:15,26 – 400 FINA, 5. miesto), 50 motýlik (33,25 – 396 FINA, 6. miesto).

Časť nákladov na akciu bola hradená z dotácie mesta Považská Bystrica.

V rovnakom čase 30.4.-1.5. sa ostatní plavci zúčastnili  kvalitne obsadeného „Žinčicového“ mítingu v Dolnom Kubíne na 25m bazéne (29 klubov). Spolu 14 plavcov pod vedením trénera Dušana Nováka vyplávalo 35 individuálnych medailí (5-14-16) a 4 štafetové . Darilo sa vo všetkých kategóriách – mladší, starší žiaci, juniori i open kategória. Plavci si dovedna vyplávali 66 osobných rekordov (98 individuálnych štartoch). V kategórii OPEN boli na stupňoch víťazov: Ivan Viskup (2-4-0), Peter Hoferica (2-2-1), Jakub Hoferica (0-1-1), Lucia Černá (0-1-1), Soňa Novosadová (0-0-2), Alexandra Zajacová (0-0-1); v kategórii mladší juniori: Samuel Fuzy (0-0-1); v kategórii starší žiaci: Nella Jamborková (0-1-1), Sabína Kresáňová (0-0-1);v  kategórii mladší žiaci: Tomáš Novák (1-2-2), Ema Jašová (0-1-3). Časť nákladov na akciu bola hradená z dotácie mesta Považská Bystrica a z časť  dotácie SPF pre PBPO.