Dotácia 300,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2022 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie.

Plavecké preteky 0. ročník „O pohár primátora Považskej Bystrice"

Májová vlnka 2022

Podpora Nikolety Trníkovej

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková na Majstrovstvách sveta v Budapešti

Od 18.6.-25.6. sa uskutočnili Majstrovstvá sveta v plávaní v Duna Aréne v Budapešti. V šesťčlennej slovenskej výprave plavcov nechýbala členka TEAM SLOVAKIA Nikoleta Trníková z Považskobystrického plaveckého oddielu spolu s trénerom Karlom Procházkom.

Bola to pre ňu premiéra na podujatí, ktoré je z hľadiska významu plaveckých súťaží 2. po OH a koná sa v dvojročnom cykle (vzhľadom na pandémiu momentálne po troch rokoch). V Budapešti sa zišla kompletná svetová špička (okrem ruských športovcov). Nikoleta sa pôvodne mala predstaviť v štyroch štartoch, nakoniec absolvovala tri a zo zdravotných dôvodom musela svoje účinkovanie predčasne ukončiť. Nikoleta sa prezentovala 26. miestom v disciplíne 200 polohové preteky 2:17,36 (774 FINA), 17. miestom, keď plávala prsiarsky úsek v rámci slovenskej štafety 4x100 polohové preteky a 22. miestom v disciplíne 200 prsia 2:29,45 (774 FINA).