Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

Májová vlnka 2023

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková na Majstrovstvách sveta v plávaní v 25 bazéne v Melbeurne.

13.-18.12. 2022 sa predstavila slovenská reprezentantka, členka TEAM SLOVAKIA a Národného športového centra Nikoleta Trníková (Považskobystrický plavecký oddiel) na 16. FINA Majstrovstvách sveta v plávaní v 25 bazéne v Melbeurne ako súčasť 12 člennej výpravy Slovenskej plaveckej federácie. Preteky v tomto formáte sa uskutočňujú každé dva roky. Na šampionáte sa pláva formátom dopoludňajších rozplávb a večerného finále (postupuje najrýchlejších 8 plavcov v tratiach 200 m a viac), resp. semifinále (postupuje 16 najrýchlejších plavcov 50 a 100 m trate – finále je potom na druhý deň večer).

Nikoleta napriek pretrvávajúcim zdravotným problémom v záverečnej časti prípravy i na samotnom preteku dokázala že patrí medzi širšiu svetovú špičku. Jej výkon postupne gradoval. Začínala v disciplíne 200 m polohové preteky, kde dohmatla na 27. mieste v čase 2:13,00. V nasledujúcej disciplíne 200 m prsia skončila na 21. mieste v čase 2:24,62. Vystúpenie finalizovala v disciplíne 400 m polohové preteky na výbornom 15. mieste v čase 4:40,09. „Som rada, že to nakoniec takto dopadlo, ešte 4 dni pred štartom som neplávala a už som myslela, že ani neodštartujem. Bolo to dosť psychicky náročné, ale každým štartom som sa cítila trochu lepšie, nakoniec som podala výkon na aký som v danom čase mala. Vnútorne som presvedčená, že som mala natrénované na výraznejší výsledok, ale verím, že sa to zúročí v ďalšej príprave.“ Nikoleta vo finálnom hodnotení zaplávala tretí najlepší výsledok slovenskej výpravy (spoločne s dvoma ďalšími rovnako umiestnenými plavcami). Súčasťou realizačného tímu výpravy bol aj jej osobný tréner Karel Procházka: „ Po 11. mieste z ME Európy z Ríma v auguste toho roku je to ďalší dobrý výsledok pre Nikol. V danej konkurencii by som to umiestnenie pred šampionátom bral, teraz ma trochu mrzí to nešťastné vírusové ochorenie, ktoré nám pokazilo posledné dva týždne prípravy. Pre plavca Nikolkiných kvalít a zamerania (strednotratiar) je 14 denný výpadok bez vody pre podanie vrcholného výkonu dosť veľký. Napriek tomu sa dokázala zmobilizovať a ukázala nielen srdce bojovníka ale dlhodobú kvalitu a skúsenosť ktorú má. Dáme si teraz zaslúženú pauzu a od januára začíname s prípravou na OH kvalifikáciu.“

Podstatnú časť prípravy realizovali naši dvaja rodáci na bazéne v Považskej Bystrici. „ Vedenie mesta a osobne p primátor Karol Janas i riaditeľ MŠK PB p. Ľubomír Kubovič nám v maximálnej možnej miere vychádzajú v ústrety. Máme tak kvalitné podmienky v domácom prostrední, ktoré tvoria úplný základ. A samozrejme je to nekonečná podpora zo strany rodičov a taktiež mojej rodiny. Na Nikolkiných úspechoch sa podieľajú aj kondiční tréneri p. Patrik Remiš, p. Martin Drienik a fyzioterapeutka p. Beáta Šoltésová a ďalší. Všetkým im za to ďakujem,“ uzavrel hodnotenie tréner p. Procházka.