Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Plavci Považskobystrického plaveckého oddielu v akcii v decembri na M-SR

Veľmi úspešne si okrem Nikolety Trníkovej počínali aj ďalší plavci Považskobystrického plaveckého oddielu v decembri počas Majstrovstiev SR v plávaní.

Najskôr sa v termíne 2.-4.12. uskutočnil národný šampionát mladších žiakov (dievčatá 10-11. ročné, chlapci 11.-12. roční) v Šamoríne. Súťaží sa priamo na čas. Považskú Bystricu reprezentovali dva plavci. 11. ročná Ema Jašová pretekala v 7.mych disciplínach, pričom vždy skončila v prvej osmičke a vytvorila si 5 osobných rekordov. Najlepšie umiestnenie – 5. miesto – 200 motýlik a 400 polohové preteky. Tomáš Novák, 12. rokov si vytvoril 4 osobné rekordy  (8 štartov) a najlepšie doplával v disciplíne 200 motýlik na 9. mieste.

V termíne 9.-11. 12 sa uskutočnili M-SR starších žiakov (dievčatá 12.-13. ročné, chlapci 13.-14. roční). Žiaľ z pôvodne kvalifikovaných 6 plavcov nakoniec zo zdravotných dôvodov odštartovali len dve dievčatá: Nela Jamborková (12 rokov), ktorá si vytvorila dva osobné rekordy (7 štartov) a najlepšie skončila v disciplíne 200 motýlik – 5. miesto; Sabína Kresáňová (13. rokov), ktorá si vyplávala 3 osobné rekordy (6 štartov) s najlepším umiestením na 100 znak (16. miesto)

V termíne 16.-18.12. sa uskutočnil národný šampionát seniorov a juniorov v Šamoríne. Plávalo sa systémom dopoludňajších rozplávb a popoludňajších finále. Z Považskej Bystrice sa kvalifikovalo 7 plavcov. Najlepšie výsledky dosiahla a svoje kvality i veľké skúsenosti potvrdila naša „plávajúca trénerka“, ešte stále reprezentantka SR v plávaní Barbora Mikušková (21 rokov). Vo všetkých 5-tich štartoch postúpila do finále. 2 x skončila na výbornom 2. mieste – 100 a 200 m polohové preteky a raz bola tesne štvrtá (100 voľný spôsob).

Veľmi príjemne prekvapil 18.- ročný Peter Hoferica, ktorý dokázal v kategórii starších juniorov vyplávať v disciplíne 200 polové preteky bronzovú medailu. K tomu pridal 4. miesto na 100 znak a 5. miesto na dvojnásobnej trati. V prvej desiatke juniorov sa viackrát umiestnil aj jeho brat Jakub (18 rokov) a 17. ročný Ivan Viskup. Kvalitné umiestnenie si vyplávala aj Alexandra Zajacová (18 rokov). Štyrikrát postúpila do finále. Najlepšie sa vo finále umiestnila na 6. mieste v disciplíne 200 polohové preteky. Aj ďalší dvaja plavci – Martin Krištofík (22 rokov) a Nikol Jamborková (15 rokov) sa prezentovali kvalitne – sezónnymi maximami.

Na príprave uvedených plavcov sa podieľajú tréneri Dušan Novák, Karel Procházka a Barbora Mikušková.