Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková 3x víťazne na ATUS Graz Short Course Qualifying Event

Počas víkendu 10.-12.11.2023 sa uskutočnili kvalifikačné preteky v Rakúskom Grazi. Spolu súťažilo 242 plavcov z 26 klubov Rakúska, Česka a Slovenska. Súťažilo sa len v OPEN kategórii formou dopoludňajších kvalifikačných rozplavieb a finále.

Vo výborných výkonoch z posledného obdobia pokračovala 21 ročná Elitte SR reprezentantka - Nikoleta Trníková, ktorá je aj členkou TOP TEAM SLOVAKIA a Národného športového centra. Nikoleta dosiahla najhodnotnejší výkon podujatia spomedzi žien – 820 FINA bodov v disciplíne 200 m prsia časom 2:23,73 (potvrdený limit „A“ na ME 25).  Okrem toho zvíťazila aj v disciplínach 200 m polohové preteky časom 2:13,92 (753 FINA bodov) a v disciplíne 50 m prsia, kde si dokonca vytvorila aj osobný rekord 31,77 (726 FINA bodov). Na záver podujatia si Nikoleta vytvorila ďalší osobný rekord v disciplíne 800 m voľný spôsob keď v čase 9:01,43 (693 FINA bodov) dohmatla na druhom mieste.

„Preteky v mojom obľúbenom Grazi boli posledným testom pred decembrovými ME v Rumunsku. S osobákmi som veľmi spokojná a už sa teším na krátku Európu.“ Skonštatovala po pretekoch Nikoleta.