Dotácia 1700,- eur poskytnutá občianskym združením SEOYON E-HWA o.z. bola použitá v roku 2024 na:

Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2024 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 17. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková, Laura Benková na ME v Belehrade

Od 17.6. – 23.6. 2024 sa uskutočnili Majstrovstvá Európy v plávaní v Belehrade. V bazéne sa predstavilo cez 400 plavcov zo 43 národných federácií. Slovensko reprezentovalo 12 plavcov, členom - trénerom výpravy bol Karel Procházka. Plávalo sa na otvorenom 10-dráhovom 50m bazéne za veľmi horúceho počasia (teploty dosahovali až 39°C). Dve plavkyne boli z nášho Považskobystického plaveckého oddielu 22-ročná Nikoleta Trníková (členka TOP TEAM Slovakia a Národného športového centra) a 24-ročná Laura Benková. Obe sa ukázali v pozitívnom svetle. Nikoleta sa predstavila v prsiarskych disciplínach. Vo svojej hlavnej disciplíne 200 m prsia postúpila tretím najrýchlejším časom z rozplavieb 2:28,31 (najlepší čas sezóny) medzi 16 najlepších žien v tejto disciplíne. Vo večernom semifinále nakoniec dohmatla v čase 2:28,96, čo stačilo na konečné 9. miesto (k postupu do finále chýbalo 0,04 s.). Napriek miernemu sklamaniu je to Nikoletin najlepší kariérny výsledok na ME v dlhom bazéne. V doplnkových disciplínach 50 prsia (32,95 – 26. miesto) a 100 prsia (1:10,37 – 23.miesto) Nikoleta tesne zaostala za svojimi osobnými rekordami.

Laura Benková dosiahla najlepší výsledok v štafete 4x200 m voľný spôsob. V dopoludňajších rozplavbách plávala na poslednom úseku, kde takticky postrážila postup do 8-členného finále. V ňom rozbiehala štafetu na prvom úseku a naše dievčatá nakoniec doplávali na výbornom 7-mom mieste v čase 8:20,03. Laura zároveň prispela k 9. miestu v štafete 4x100 voľný spôsob (3:47,81). V individuálnych štartoch skončila na 22. mieste v disciplíne 400 m voľný spôsob (4:29,56) a na 32. mieste na polovičnej trati 200 m voľný spôsob (2:05,38).