Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

-------------------------------------------

Odkazy

Plavecké nádeje v Piešťanoch a juniori na MSR v Trenčíne

Počas uplynulých víkendov sa plavci z Považskobystrického plaveckého oddielu (PBPO) zúčastnili na dvoch akciách.

V termíne 22.-24.11.2019 sa uskutočnili Zimné majstrovstvá SR juniorov v krátkom bazéne v Trenčíne. Pre slovenskú reprezentantku Nikoleta Trníkovú, členku Národného športového centra to bol posledný a vydarený test pred nadchádzajúcimi ME v Glasgowe. Predstavila sa v 4 disciplínach, pričom v každej sa kvalifikovala z raňajších rozplavieb do večerného finále a vždy si vytvorila osobný rekord. Na  100 m prsia zvíťazila časom 1:07,75 vytvorila nový juniorský rekord. V ostatných troch, pre ňu netradičných disciplínach dokázala potrápiť kraulové i znakové špecialistky – na 400 m voľný spôsob skončila tretia v čase 4:18,94, na 200 m znak časom 2:14,33 dokonca druhá a na 100 m voľný spôsob v čase 58,04 piata.

Darilo sa aj ďalším plavcov PBPO. Juniorská reprezentantka Lucia Černá (14 rokov) dokázala taktiež vylepšiť osobné rekordy vo väčšine disciplín a postúpiť vo všetkých disciplínach do finále s bilanciou 1x 3. miesto (200 polohové preteky – 2:25,37), 3x4. miesto (100 motýlik, 100 a 400 m polohové preteky), 1x8. Miesto (50 motýlik). Štyri finálové účasti absolvovala aj Alexandra Zajacová (15 rokov) – 3. miesto vyplávala  na 100 m polohové preteky (1:07,95), 2x4. miesto (100 prsia a 200 polohové preteky) a 6. Miesto pridala v disciplíne 50m prsia. Ďalšiu medailu pridala Ela Ďurišová (16 rokov) – na 200 m motýlik skončila časom 2:33,49 tretia. Na polovičnej trati (100 motýlik) skončila v osobnom rekorde piata. Finálovú účasť si vyplávali aj 14 ročné Sara Slováková – 5. miesto (50 prsia), 2x6.miesto (50 znak, 100 prsia) a Soňa Novosadová – 8.miesto 100 znak.

Výborne sa prezentovali aj PBPO nádeje na pretekoch 17.11.2019 v Piešťanoch. V Kategórii 9. ročných plavcov  uspeli: Simonka Krištofíková - 1. miesto 100 prsia, 2. miesto 100 motýlik a 3. miesta 100 voľný spôsob a 100 znak; Nelka Jamborková – 1.miesto 100 voľný spôsob, 2. miesto 100 znak; Dominik Ajibade – 3. miesta 100 znak a 100 motýlik. V kategórii 8. ročných si 2. miesto vyplávala Emma Jašová na 100 motýlik. Veľmi pekne sa prezentovali aj 9. roční Jakub Cigánik, Miriam Gazdíková a Natália Letková. V celkovo 28 štartov si uvedených 7 detí vyplávalo 28 osobných rekordov.

Za úspechmi našich plavcov je kvartet plaveckých trénerov: Ingrid Draková, Katarína Tomanová, Dušan Novák a Karel Procházka.