Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková – úspešný návrat po corona pauze

Po takmer 10 týždňovej pauze, spôsobenej korona krízou sa plavci Považskobystrického plaveckého oddielu vrátili do bazénu. Aj vďaka ústretovému gestu zo strany vedenia mesta a MŠK PB, keď napriek nelichotivej ekonomickej situácii rozhodlo o otvorení krytej plavárne,  boli naši plavci medzi prvými na Slovensku, ktorý začali od polovice júna trénovať vo vode.

Prvá previerka aktuálnej výkonnosti sa uskutočnila 4. júla 2020 v Bratislave na 50 metrovom bazéne. Na kvalitne obsadenom mítingu nazvanom ORCA COVID CUP sa 22 našich plavcov prezentovalo kvalitnými výkonmi. Seniorská reprezentantka Nikoleta Trníková (18 rokov) potvrdila, že je v súčasnosti najlepšou plavkyňou na Slovensku. Okrem najlepšieho výkonu podujatia (jediná cez 800 FINA bodov), potvrdila opäť „B“ limit na posunuté OH v Tokyu 2021 v disciplíne 200 prsia (2:29,75). Zároveň pridala víťazstvo v open kategórii v disciplínach 100 m prsia v novom osobnom rekorde 1:10,51 a 200 m polohové preteky a tretie miesto v doplnkovej disciplíne 200 m voľný spôsob. K Nikolete sa medailovo pridali aj v žiackych kategóriách ďalšie talentované plavkyne PBPO – 13 ročné Natália Strašíková (2 miesto - 200 m prsia a 2x 3.miesto – 50 a 100 m prsia), Nikol Jamborková (2x3. miesto – 50, 200 m voľný spôsob) a Nina Jašová (3. miesto – 200 m znak).

Ďalšou previerkou výkonnosti bola pre Nikoletu Trníkovú účasť na 47. Veľkej cene Slovinska v Ravne nad Koškom v dňoch 1.-2. 8.2020. Pre Nikoletu to bol prvý reprezentačný štart v tomto roku. V obtiažnych podmienkach (50 m vonkajší olympijský bazén, v sobotu veľké teplo a v nedeľu celodenný dážd) ukázala veľkú kvalitu. Plávalo sa systémom ranných rozplávb a popoludňajších finále. Spomedzi plavcov z 5tich zúčastnených krajín (Slovinsko, Poľsko, Taliansko, Malta, SR) podala druhý najlepší výkon celého podujatia. V disciplíne 200 m prsia zvíťazila v novom rekorde mítingu (2:30,00) a víťazstvo pridala aj v disciplíne 400 m polohové preteky.

Za úspechmi našich plavcov je trio plaveckých trénerov: Ingrid Draková, Dušan Novák a Karel Procházka.