Dotácia 300,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2022 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie.

Plavecké preteky 0. ročník „O pohár primátora Považskej Bystrice"

Májová vlnka 2022

Podpora Nikolety Trníkovej

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková – 18. miesto na MS v krátkom bazéne v Abú Dhabí

V dňoch 16.-21.12. sa uskutočnili Majstrovstvá Sveta v plávaní v krátkom bazéne v Spojených Arabských Emirátoch v Abú Dhabí. Spolu sa predstavilo viac ako 800 plavcov zo 177 krajín. Uvedené MS boli posunuté o rok, kvôli Covidovej pandémii. Do plaveckých súbojov sa zapojila aj Považskobystrická rodáčka Nikoleta Trníková v rámci 10 člennej slovenskej výpravy. Jej súčasťou bol aj jej osobný tréner Karel Procházka.

Hneď v úvodný deň šampionátu, napriek určitým zdravotným problémom, vyplávala solídne 18. miesto v disciplíne 400m polohové preteky. Čas 4:39,77 je jej druhým najlepším časom v tejto disciplíne.

Pred jej hlavnou disciplínou 200 m prsia a ďalšou, ktorou sa na MS kvalifikovala – 200 m polohové preteky ju čakala 4 dňová príprava. Podľa trénera Karla Procházku - organizátori úplne nezvládli hrozbu ochorenia a napriek určitým opatreniam (ktoré slovenská výprava dodržiavala) sa na tretí deň MS objavili v tíme SR 4 nakazení členovia. Tí putovali do karantény a zvyšok výpravy sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie na MS a urýchlene sa vrátil domov. Nikoleta tak síce prišla o možné kvalitné umiestnenie, ale podľa jej slov bola nakoniec rada, že v zdraví mohla byť doma na vianočné sviatky, rovnako aj jej tréner.

Obaja zároveň vyjadrili vďaku riaditeľovi MŠK p. Kubovičovi, že im dokázal najmä v záverečnej príprave pred MS, aktívne pomôcť. Momentálne už Nikoleta po týždni odpočinku a týždni suchej prípravy začína ukrajovať prvé kilometre vo vode zatiaľ v Púchove a teší sa na otvorenie bazéna v Považskej Bystrici