Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Plavci Považskobystrického plaveckého oddielu v akcii

Po dlhšej odstávke spôsobenej koronavírusom sa plavci Považskobystrického plaveckého oddielu (PBPO) opäť dostávajú do starej plaveckej tréningovej a pretekovej pohody.

Vďaka osobnému prístupu primátora mesta PB p. Janasa  a riaditeľa MŠK p. Kuboviča bola krytá plaváreň sprístupnená na tréningy pre plavcov koncom januára. Postupne v zmysle vládnych nariadení nabehli registrovaní plavci, neskôr plavci z plaveckých tried 6. ZŠ a nakoniec aj plavecká škola. Momentálne sa každý týždeň vystrieda v organizovanej forme plávania takmer 400 detí v spolupráci PBPO, mesta PB a 6. ZŠ.

Plavci PBPO odštartovali letnú časť sezóny 2022 viacerými vydarenými súťažami.

12.2.2022 sa predstavila 12 ročná Simonka Krištofíková na medzinárodných pretekoch v Opave. Súťaž pozostávala zo 4-boja: 50 m delfín, 50 m znak, 50 m prsia a 50m kraul. 6 najlepších v súčte bodov  za 4-boj z každej kategórie postúpilo do finále na 200 m polohové preteky. Simonka v kategórii 12-13 ročných (staršie žiačky) postupne v osobných rekordoch skončila 2. (50 motýlik – 33,70), 3. (50 znak – 35,44) a 2 x 1. (50 prsia – 39,73 a 50 voľný spôsob – 29,46). Vo finále potom suverénne zvíťazila v osobnom rekorde 2:43,27 a okrem medailí, diplomov a vecných cien si odniesla aj prvú prize money v plaveckej kariére. Simonka o týždeň neskôr 19.-20.2. štartovala na pretekoch ORCA Bratislava. Vo svojej kategórii (12-13. ročné) sa tri krát postavila na pódium (100 VSP – 2. miesto, 800 VSP a 100 motýlik – 3. miesto), opäť v osobných rekordoch.

5.-6.3. sa uskutočnili preteky v Šamoríne – Slovenský pohár družstiev a jednotlivcov. Z Považskej Bystrice sa predstavila trojica: Nikoleta Trníková, ktorá zvíťazila v kategórii OPEN v disciplínach 100 znak, 200 polohové preteky a 200 prsia (najhodnotnejší výkon podujatia), druhá bola na 100 prsia a tretia na 50 motýlik; Simonka Krištofíková bola v starších žiačkach druhá na 50 VSP a tretia na 200 VSP a 200 polohové preteky; Ivan Viskup v kategórii mladších juniorov vyplával tretie miesto v disciplíne 50 znak.

18.-20.3. sa pretekalo na medzinárodných FINA pretekoch Jarná cena Žiliny. Z PB sme mali zastúpenie 3 plavcov a 7 plavkýň. Nikoleta Trníková obsadila v kvalitnej konkurencii v kategórii open 4x2. miesto (100 a 200 prsia, 200 a 400 polohové preteky) a 1x tretie (400 VSP). Simona Krištofíková bola v starších žiačkach druhá na 400 polohové prteka a 2x3. – 50 a 200 voľný spôsob. Emka Jašová (11 rokov) v kategórii mladších žiačok vyplávala dve tretie miesta na 100 a 200 motýlik. Zaujal aj Tomáš Novák (10 rokov) troma štvrtými miestami. Paralelne sa plávalo aj v Nových Zámkoch na 25m bazéne. Z PBPO sa ich zúčastnil Samuel Fuzy. Vo svojej kategórii mladších juniorov skončil druhý v disciplíne 100 motýlik a 4x tretí – 50 a 100 znak, 200 PP a 50 motýlik, všetko v osobných rekordoch). Štartovné na pretekoch bolo sčasti pokryté z Dotácie mesta Považská Bystrica na činnosť 2022.

26.3. sa Nikoleta Trníková zúčastnila na kvalitne obsadenom mítingu v Olomouci, kde zvádzala pekné súboje s českou olympioničkou Kristýnou Horskou. Nikoleta zvíťazila na 100 prsia a tesne bola druhá v disciplínach 200 polohové preteky a 200 prsia. V celkovom hodnotení (2 najbodovanejšie výkony podľa FINA bodov) skončila druhá tesne za Kristínou. Potešili najmä časy, ktoré sa priblížili Nikoletiným osobným rekordom.