Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

Májová vlnka 2023

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková so slovenským rekordom na 400 polohové preteky, limitmi na ME a MS

8 - 10. 4. 2022 sa predstavila slovenská reprezentantka, členka TEAM SLOVAKIA a Národného športového centra Nikoleta Trníková na prestížnom FINA plaveckom podujatí Qualification Meet Eindhoven (50 m bazén). Preteky boli kvalifikačnými na júnové Majstrovstvá sveta v Budapešti a augustové Majstrovstvá Európy v Ríme. Plávalo sa systémom dopoludňajších rozplávb a večerného finále (najlepších 8 – A finále).

Nikoleta v prvý deň vyplávala 2. miesto v disciplíne 200 prsia časom 2:28,68 (819 FINA bodov, 0,7 s za o.v.), čím splnila limity na MS aj ME. V sobotu si dvakrát kvalitne odplávala 400 polové preteky. Vo večernom finále zvíťazila v novom Slovenskom rekorde časom 4:48,72 (785 FINA bodov). Svoj doterajší SR rekord (a osobák z júla 2019) vylepšila o 1,57 s. Zároveň si svojim časom vyplávala limit na ME aj MS 2022: ,, Som naozaj veľmi rada, takéto niečo som nečakala. Veľmi sa teším z toho, že sa mi podarilo čas stlačiť pod 50 sekúnd, " prezradila Nikoleta, ktorú doplnil tréner Karel Procházka: ,, Tiež som veľmi rád, že sa nám konečne podarilo pokoriť čas 4:50 min. a konečne sme mali po februárovom Covide trošku priestor a čas na to, aby sme sa systematicky pripravovali a aby sme sa dostali do správneho tréningového režimu, ktorý tak potrebujeme. Som rád, že sme si vybrali tieto kvalitné preteky a že tu môžeme v slušnej konkurencii pretekať, aj to nám koniec-koncov pomáha. Sme na dobrej ceste a verím, že do ďalších pretekov to bude ešte lepšie."

Posledný tretí nedeľný deň Nikoleta štartovala v disciplíne 200 polohové preteky. Vo finále doplávala na druhom mieste časom 2:17,51 (771 FINA bodov), ktorý bol potvrdením limitu na MS. Náklady na preteky boli hradené z rozpočtu Národného športového centra.