Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

Májová vlnka 2023

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková so slovenským rekordom na 200 prsia, limitmi na ME a MS

V dňoch 21. - 24. 4. 2022 sa predstavila slovenská reprezentantka, členka TEAM SLOVAKIA a Národného športového centra Nikoleta Trníková (Považskobystrický plavecký oddiel) na FINA plaveckom podujatí Int. Ströck ATUS Graz Trophy 2022 (50 m bazén) ako súčasť 30 člennej výpravy Slovenskej plaveckej federácie (seniorský a juniorský reprezentanti). Preteky boli kvalifikačnými na júnové Majstrovstvá sveta v Budapešti a augustové Majstrovstvá Európy v Ríme. Plávalo sa systémom dopoludňajších rozplávb a večerného finále (najlepších 10 – A finále).

Nikoleta zaplávala spomedzi SR výpravy najkvalitnejšie výsledky. Vo všetkých štyroch štartoch postúpila do finále. Dva krát zvíťazila – 200 prsia: 2:28,62 (820 FINA bodov – potvrdené limity na MS i ME), 100 prsia: 1:10,00 – osobný rekord (768 FINA bodov); k tomu vyplávala 3. miesto na 200 polohové preteky: 2:17,57 (770 FINA bodov – potvrdený limit na MS), a v doplnkovej disciplíne 100 motýlik si vyplávala časom 1:03,72 konečné 9. miesto, keď dvakrát vylepšila osobný rekord v tejto disciplíne. Náklady na akciu boli hradené z rozpočtu SPF.

 

Vo vynikajúcich výsledkoch pokračovala Nikoleta už o týždeň – 29.-30.4. vo Viedni na FINA plaveckom podujatí Vienna International Swim Meet ´22. V piatok 29.4. sa rozplávala vo svojich doplnkových disciplínach 200 znak a 100 motýlik - vo finálovom bloku celkové 4. miesto v osobnom rekorde 1:03,17. V sobotu najskôr v dopoludňajších rozplavbách vo svojej hlavnej disciplíne dohmatla v rekorde mítingu 2:28,76. Vo večernom finále tento rekord vylepšila v novom „osobáku“ 2:27,54 (838 FINA bodov), čo je zároveň nový SLOVENSKÝ REKORD v tejto disciplíne. Definitívne si zároveň  potvrdila miestenku na júnové Majstrovstvá sveta v Budapešti a augustové Majstrovstvá Európy v Ríme. ,, Moje pocity po tomto výkone boli dobré a asi po piatich minútach som zistila, že to je vlastne rekord, tak sme sa zasmiali, že mi to došlo až neskôr. No čas je síce fajn, osobák a rekord je vždy povzbudzujúci a potešujúci a som samozrejme veľmi vďačná, ale pracujem, aby to bolo ešte lepšie, takže ešte mám veľa práce pred sebou, " prezradila nám o svojich pocitoch viac Nikoleta Trníková, ktorú doplnil tréner Karel Procházka: ,,Som vnútorne veľmi rád a veľmi spokojný kvôli tomu, že plán, ktorý sme si s Nikoletou postavili nám vychádza aj keď vonkajšie okolnosti nie sú úplne ideálne. Na mysli mám školské povinnosti, maturity atď. Je to veľmi dobré, že na druhých kvalifikačných pretekoch, ktoré sme mali naplánované v tejto prípravnej časti sme dokázali zaplávať druhý slovenský rekord a teraz sa už v kľude môžeme pripravovať na MS, ktoré sa uskutočnia v Budapešti. Teším sa, že rekord padol, priznám sa, čakal som to už skôr, že sa to podarí. Bol som pred týmito pretekmi nezvyčajne pokojný a to pokojný naozaj nebývam. Nakoniec sa to potvrdilo, že to bolo správne očakávanie. " 

Dvojica našich úspešných považskobystrických rodákov pokračuje v príprave na MS na sústrední v Taliansku.