Dotácia 300,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica na činnosť bola použitá v roku 2022 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie.

Plavecké preteky 0. ročník „O pohár primátora Považskej Bystrice"

Májová vlnka 2022

Podpora Nikolety Trníkovej

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková – vyhlasovanie športovca SPF 2022

V priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea v Bratislave na Junáckej 6 sa v piatok 17.februára 2023 predpoludním uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov Slovenskej plaveckej federácie za rok 2022. Považskobystrická rodáčka Nikoleta Trníková z Považskobystrického plaveckého oddielu sa medzi bazénovými plavkyňami umiestnila na 2. mieste. Nikoleta obsadila v roku 2022 na MS v krátkom bazéne v Melbourne 15.miesto na 400 metrov polohové preteky, na ME v dlhom bazéne v Ríme bola 11-ta na 400 metrov polohové preteky a vylepšila dva slovenské rekordy na 400 metrov polohové preteky a na 200 metrov prsia na OH tratiach. Ocenenie prevzala spolu s osobným trénerom Karlom Procházkom. Dvojica v príhovore poďakovala za podporu svojím rodinám, mestu Považská Bystrica, osobitne p. primátorovi Janasovi, MŠVVaŠ, osobitne bývalému štátnemu tajomníkovi p. Husárovi, rezortnému stredisku NŠC, osobitne p. riaditeľovi Baluškovi i Slovenskej plaveckej federácii. Nikoleta považuje za svoje najvydarenejšie predstavenie augustové ME v Ríme, kde okrem 10. redukovaného miesta na 400 polohové preteky plávala aj semifinále 200 prsia. Tréner Procházka taktiež vyzdvihol dobrú spoluprácu medzi trénermi vrámci reprezentácie SR.

Naša úspešná dvojica pokračuje v príprave na OH kvalifikáciu pre Paríž 2024. Momentálne trénuje v domácich podmienkach (25m bazén) v kombinácii so Žilinou (50m bazén).