Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Majstrovské tituly pre Lauru Benkovú a Simonu Krištofíkovú

V dňoch 9.-11.6. 2023 sa uskutočnili Majstrovstvá SR OPEN a juniorov v plávaní v Šamoríne a v dňoch 23.-25.6.2023 Majstrovstvá SR starších žiakov v Poprade.

Považskú Bystricu reprezentovalo 10 plavcov z Považskobystrického plaveckého oddielu a v konkurencii najlepších plavcov zo Slovenska sa napriek zdravotnej absencii Nikolety Trníkovej nestratili.

Najrýchlejšou ženou v disciplíne 200 m voľný spôsob je momentálne Laura Benková (23 rokov). Majstrovský titul získala s obrovskou prevahou keď doplávala za 2:04,35 (750FINA bodov). K tomu pridala 4 miesto na trati 100 m voľný spôsob. Do popoludňajších finálových bojov (z dopoludňajších rozplavieb) postúpili aj Alexandra Zajacová (19 rokov) – 50 a 100 prsia a 200 polohové preteky (celkovo 9. miesto), Peter Hoferica (18 rokov) – 200 polohové preteky a 200 m motýlik, kde v kategórii juniorov vybojoval 4. miesto. Finále si vyplával aj skúsený Martin Krištofík (25 rokov) – 50 m voľný spôsob (12. miesto) a najmladšia účastníčka 13. ročná Simona Krištofíková – 50 a 100 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky. Osobné rekordy si vytvorili aj ostatní plavci z PBPO – Ivan Viskup (9. miesto na 50 m voľný spôsob v kategórii juniorov) a Jakub Hoferica.

Na MSR starších žiakov v Poprade (kde sa plávalo rovno na umiestnenie bez finálových blokov) sa medzi najúspešnejších plavcov Slovenska zaradila Simona Krištofíková. Majstrovský titul získala v disciplíne 50 m voľný spôsob – 28,00 (604 FINA bodov), 2x dohmatla druhá na 100 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky. V prvej desiatke 12ročných dievčat sa umiestnila aj Ema Jašová – 5.-ta na 200 motýlik a 400 polohové preteky, 6.-ta na 100 motýlik a 100 prsia, celkovo 6 osobných rekordov. V kategórii 13 ročných žiakov plával slušne aj Tomáš Novák, ktorý všetkých 5 štartov absolvoval v osobných rekordoch.

Na všetkých úspechoch našich plavcov sa trénersky podieľajú: Mgr. Dušan Novák, PaedDr. Karel Procházka, PhD a Barbora Mikušková.

Mesto Považská Bystrica podporilo uvedených plavcov dotáciou z rozpočtu mesta na rok 2023, z ktorej PBPO uhradilo štartovné na majstrovskej súťaži.

Okrem toho vedenie MŠK PB umožnilo plavcom za slušných podmienok po uzavretí krytej plavárne tréning na kúpalisku, za čo im vedenie PBPO ďakuje.