Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Plavci Považskobystrického plaveckého oddielu začali sezónu víťazne

Plavci Považskobystrického plaveckého oddielu sa po augustovej príprave na žilinskej plavárni zúčastnili dvoch medzinárodných podujatí. Prvé preteky v jesennej časti sezóny absolvovala 13-ročná Simona Krištofíková v Štúrove 2.9.2023. Pretekalo sa na 50m bazéne na kúpalisku Vadaš, celkovo 298 pretekárov z 35-tich klubov zo 4 krajín. Simona nenašla vo svojej kategórii starších žiačok premožiteľku. Suverénne zvíťazila vo všetkých štyroch štartoch – 100 prsia, 100 delfín, 100 znak i 100 kraul.

Víťazne do bazénových vôd vpluli aj skúsené reprezentantky Laura Benková (23 rokov) a Nikoleta Trníková (21 rokov). Spolu s benjamínkom Petrom Procházkom (11 rokov) sa zúčastnili na 56. ročníku Veľkej ceny Znojma. Na krásnom 8-dráhovom 25-ťkovom vonkajšom bazéne si zmeralo sily 222 pretekárov z 31 klubov Česka, Slovenska a Rakúska. Preteky sa plávali formou dopoludňajších rozplavieb a popoludňajšieho finále (8 najrýchlejších).

Laura Benková suverénne zvíťazila v troch disciplínach – 100 znak, 200 znak (osobný rekord), 200 voľný spôsob a druhá bola na 100 voľný spôsob. Nikoleta Trníková skončila 2x strieborná – 100 polohové preteky a 200 prsia (kde svojím výkonom splnila podmienku účasti na decembrových Majstrovstvách Európy v plávaní) a 1x bronzová na 100 prsia. Obe plavkyne sa momentálne pripravujú pod vedením trénera Karla Procházku na Svetové poháre, ktoré sa uskutočnia v októbri v Berlíne a Aténach.