Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Emma Jašová – medzi najlepšími žiačkami v Trenčíne

Dňa 4.11. sa uskutočnil tradičný plavecký pretek Pohár mesta Trenčín (309 plavcov z 30-tich klubov zo Slovenska a Čiech).

Z Považskobystrického plaveckého klubu sa zúčastnilo 8 plavcov. Najviac sa zadarilo 12 ročnej Eme Jašovej. V hlavnej súťaži 13 ročných a mladších žiačok postúpila do finále na 200 m polohové preteky. Do finále postúpilo 6 najlepších dievčat po odplávaní 4 stoviek – 100 motýlik, 100 znak, 100 prsia, 100 kraul s FINA s ich bodovým súčtom. Ema si na 100 m tratiach spravila 3 osobné rekordy. Vo finále si o viac ako 5 s. vylepšila aj osobák na 200 m polohové preteky a v čase 2:47,84 skončila na peknom 3. mieste.

V osobných rekordoch plávali aj Lucia Cvengrošová, Sofia Došeková a Tomáš Novák. Okrem žiackeho 4-boja sa všetky disciplíny plávali len v OPEN kategórii. Tesne pod stupňami víťazov skončili naši juniori – Ivan Viskup (17.rokov) – 4. miesto 50 motýlik a Peter Hoferica – 2x4. miesto: 50 a 100 m znak.

Najbližšie sa naši plavci predstavia na mitingu v Grazi a 17.11. 2023 sa domácom podujatí Bystrická rybka 2023.