Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Plavci z Považskej Bystrice úspešní na MSR v plávaní kategórie mladších žiakov

Počas víkendu 7.- 9.12.2018 sa uskutočnili v Nových Zámkoch na 25 m bazéne Zimné majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní 11.-12. ročných žiakov a 10.-11. ročných žiačok (kategória B). Z Považskobystrického plaveckého oddielu sa na ne kvalifikovalo 10 plavcov, ktorí trénujú pod vedením trénerky Ingrid Drakovej. Naše mladé talenty si počínali veľmi dobre. Okrem osobných výkonov (54) dosiahli aj cenné umiestnenia (5-2-3) a v celkovej medailovej štatistike skončili na 5-tom mieste spomedzi 45-tich zúčastnených slovenských plaveckých klubov.

Dva individuálne majstrovské tituly na 100m a 200 m prsia vyplávala 11.ročná Natália Strašíková. K tomu pridala 3.miesto v disciplíne 200 m polohové preteky a tri víťazstvá v štafetách (4x50m polohové preteky žiačky, 4x50m polohové preteky mix, 4x50m voľný spôsob). S medailovou bilanciou 5-0-1 sa stala druhou najúspešnejšou 11. ročnou žiačkou Zimných MSR v plávaní. Tretiu priečku v tejto štatistike obsadila ďalšia Považskobystričanka - Nikol Jamborková (3-2-1). K trom majstrovským titulom v štafetách pridala strieborné medaily v disciplínach 50m a 100m voľný spôsob a bronzovú v disciplíne 200m voľný spôsob. Zároveň zaplávala druhý najhodnotnejší výkon spomedzi všetkých účastníkov MSR (vrátane chlapcov) v disciplíne 50 m voľný spôsob (0:29,36 – 495 bodov FINA). Individuálnu bronzovú medailu tradične pridal Samuel Fuzy v disciplíne 50 m voľný spôsob. Len tesne za stupňami víťazov skončila Nina Jašová (4. miesto – 200m znak) a v prvej desiatke sa umiestnili aj Jakub Pleško, Jozef Samul a Ivan Viskup. Na Majstrovských tituloch zo štafiet sa podieľali nasledujúci plavci: 4x50m voľný spôsob žiačky a 4x50m polohové preteky žiačky - Jašová, Jamborková, Deriková, Strašíková; 4x50 m polohové preteky mix - Strašíková, Jamborková, Fuzy, Pleško.