Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Spokojná Nikoleta Trníková – 3. miesto na Svetovom pohári v Berlíne

Spokojnosť. Presne tak charakterizovala naša úspešná plavkyňa Nikoleta Trníková, členka Národného športového centra a Považskobystrického plaveckého oddielu svoje vystúpenie v ďalšom, v poradí piatom kole FINA Svetového pohára v plávaní v nemeckom Berlíne v 50 metrovom olympijskom bazéne  v dňoch 11.-13.10.2019. Predstavila sa v disciplínach  50, 100 a 200 metrov prsia a na 200 ale aj na 400 metrov v polohových pretekoch. A od piatka prichádzali naozaj skvelé správy. Naša reprezentantka Nikoleta Trníková postúpila najprv do finále na 200 metrov prsia časom 2:29,07 min z prvého miesta, aby následne potešila slovenských fanúšikov krásnym úspechom. Vo finále dohmatla  tretia časom 2:28, 91 min len 95 stotín za vlastným tohtoročným národným maximom. Boli to jej prvé preteky v tejto časti sezóny. Pre našu juniorku to bol najlepší pohárový výsledok v kariére. Lepšie vo finále od našej pretekárky boli len dve Španielky. Následne v sobotu Nikoleta Trníková zaplávala v Berlíne na 100 metrov prsia juniorský slovenský rekord časom 1:10,80 min a pred ňou bol ešte finálový blok na 400 metrov polohové preteky. Tam obsadila pekné šieste miesto za 4:50,74 min a prišiel posledný deň pretekov. Nikoleta Trníková  v poslednom dni pretekov mala na programe dve disciplíny 50 metrov prsia (33,26) kde bola celkovo na 12.mieste a 200 metrov  polohové preteky (2:19,84). V polohovke si vyplávala ďalšie finále v Berlíne, v ktorom obsadila nakoniec ôsme miesto časom 2:19,84 min.

„Som rada, že som sa svetového pohára zúčastnila a mohla reprezentovať Slovensko aj na takomto významnom seniorskom podujatí. Vzhľadom na to, že sme v plnej príprave a minulý týždeň sme sa vrátili zo sústredenia, tak som so zaplávanými časmi spokojná. Som úprimne veľmi šťastná, že sa mi podarilo v disciplíne 200 m prsia skončiť na 3. mieste a v čase, ktorý síce nebol osobným rekordom, ale bol opäť potvrdením olympijského „B“ limitu do Tokya. S časom som spokojná, pretože to boli prvé preteky sezóny. Taktiež som rada, že sa mi podarilo prekonať v disciplíne 100 m prsia 5 rokov starý juniorský rekord o viac ako pol sekundy a v ďalších dvoch disciplínach – 200 a 400 m polohové preteky plávať vo večernom finále. Cením si, že som bola súčasťou každého finále a mohla plávať s najlepšími plavkyňami v mojich disciplínach,“ prezradila nám priamo z Berlína Nikoleta Trníková. A ako bol s výkonmi spokojný tréner Karel Procházka ? ,, Celkovo hodnotím vystúpenie Nikol veľmi pozitívne. Veľmi osobné príjemné pocity z nedávneho juniorského európskeho a svetového šampionátu z leta vo mne Nikol predĺžila aj tu v Berlíne. Úprimne som čakal, že prekoná juniorský rekord na 100 metrov prsia a to bol aj hlavný cieľ, s ktorým sme sem prišli. Prekvapila ma ale tým, že sa dokázala priblížiť svojím maximám v hlavných disciplínach 200 prsia a 400 polohové preteky, prakticky zo základného mesačného objemového tréningu bez akéhokoľvek vylaďovania. Tajne som dúfal v nejaké finále a o medaile sa mi ani nesnívalo. Nakoniec plávala finále každý večer a vyplávala úžasné, ale zaslúžené 3. miesto (200 prsia), 6. miesto (400 polohové preteky) a 8. miesto (200 polohové preteky). Myslím, že nám opäť pomohla spoločná príprava s najlepšími slovenskými juniorkami pred týždňom v Beleku. Vážim si dôvery manažéra reprezentácie Vladimíra Železníka, ktorý účasť na Svetovom pohári navrhol a sekcie plávania, ktorá to schválila. A myslím, že sme potešili celú plaveckú komunitu na Slovensku. Som veľmi vďačný za stovky pozitívnych a pochvalných reakcií, ktoré sme s Nikol tento víkend dostali. " (Patrik Pavelka)