Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2024 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 17. ročníka Májovej vlnky.

-------------------------------------------

Odkazy

Suverénna Laura Benková na VC Znojmo 2024

Obsah článku

Plavci Považskobystrického plaveckého oddielu po augustovej príprave na žilinskej plavárni víťazne vplávali do bazénových súťažných vôd na 57. ročníku Veľkej ceny Znojma v termíne 7.-8.9.2024. Na krásnom 8-dráhovom 25-ťkovom vonkajšom bazéne si zmeralo sily 229 pretekárov z 40-tich klubov Česka, Slovenska a Rakúska. Preteky sa plávali formou dopoludňajších rozplavieb a popoludňajšieho finále (8 najrýchlejších). Medzi najlepších plavcov na mítingu sa zaradila 24-ročná slovenská seniorská reprezentantka Laura Benková. Postupne zvíťazila 4x - vo všetkých svojich štartoch: 100 znak 1:03,09 (658 FINA bodov), 200 polohové preteky 2:19,22 (670 FINA), 200 voľný spôsob 2:03,12 (719 FINA), 200 znak.2:17,23 (651 FINA)

S veľkou chuťou plávala aj juniorská reprezentantka 14-ročná Simona Krištofíková. V disciplíne 100 m voľný spôsob v osobnom rekorde 58,43 (636 FINA bodov) vyplávala 3. miesto. Osobný rekord zaplávala aj na dvojnásobnej trati 200 m voľný spôsob 2:11,87 (585FINA), kde obsadila 6. miesto. Dobre si počínala aj na najkratších tratiach 50m motýlik a 50m voľný spôsob. Tieto trate sa plávali formou tzv. „skins“ pretekov. Z rozplavieb postúpilo najlepších 16, potom osem, potom štyria, potom dvaja plavci, ktorí plávali o víťazstvo. Simone sa podarilo na 50 motýlik postúpiť medzi najlepších osem a na 50 voľný spôsob dokonca medzi najlepšie 4 pretekárky. V oboch prípadoch vylepšila svoje osobné rekordy: 50 motýlik 29,29 (579FINA), 50 VSP 26,71 (632 FINA).

Benjamínkom výpravy bol Peter Procházka (12 rokov), ktorý zaplával 50 m voľný spôsob v osobnom rekorde 41,74.