Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

-------------------------------------------

Odkazy

MSR starších žiakov a Memoriál Jozefa Baláža

V termíne 29.11.-1.12.2019 sa plavci z Považskobystrického plaveckého oddielu (PBPO) zúčastnili na dvoch akciách.

V Dolnom Kubíne sa konali zimné majstrovstvá SR starších žiakov v krátkom bazéne (dievčatá 12.-13. ročné, chlapci 13.-14.roční) Spolu si zmeralo sily 244 plavcov zo 46-tich klubov. Deväť plavcov PBPO (5-ti chlapci a 4 dievčatá) úspešne reprezentovalo naše mesto. Najviac sa darilo Nikol Jamborkovej, ktorá zvíťazila v disciplíne 50 m voľný spôsob časom 27,90 a zároveň dosiahla druhú najhodnotnejší výkon v kategórii 12. ročných žiačok. K majstrovskému titulu pridala ešte dva bronzy v disciplínach 200 a 400 m voľný spôsob. Medailovú štatistiku vylepšili 12. ročná Nina Jašová – v disciplíne 100 m znak skončila na treťom mieste. V prvej desiatke najlepších sa v individuálnych disciplínach umiestnili aj Martina Ďurkechová, Peter Hoferica, Jakub Pleško. Zo 66 individuálnych štartov si plavci vyplávali 42 osobných rekordov.

Výborne sa prezentovali aj PBPO nádeje na pretekoch v Spišskej Novej Vsi, kde sa stretlo 180 pretekárov z 28 slovenských klubov. V medailovej štatistike 9. ročných plavcov skončili ziskom 12 individuálnych medailí (3-4-5) na 4. mieste. Na medailové pódium sa postavili: Simonka Krištofíková – 2x zlato, 2xstriebro; Nella Jamborková 1xzlato, 2xstriebro, 5xbronz.

V medailovej štatistike 10. ročných plavcov skončili ziskom 10 individuálnych medailí (2-1-7) na 7. mieste. Cenné kovy získali: Lucia Cvengrošová – 1xzlato, 1xstriebro, 1xbronz; Sabína Kresáňová – 1xzlato, 2xbronz;  Silvia Kukučková – 3xbronz; Petra Čerňanová – 1xbronz.

Darilo sa aj štafetám: v disciplíne 4x50 voľný spôsob a 4 x 50 polohové preteky žiačky skončili naše dievčatá v kategórii 9.-10. ročných na 1. i 2. mieste. K vyššie uvedeným individuálnym medailistkám, ktoré sa podieľali aj na štafetách sa pridali aj Natália Letková, Karolína Meszárošová.

Za úspechmi našich plavcov je kvartet plaveckých trénerov: Ingrid Draková, Katarína Tomanová, Dušan Novák a Karel Procházka.