Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Plavci PBPO úspešní na ORCA CHILDREN´S CUPe.

V dňoch 7.-9.2.2020 sa plavci Považskobystrického plaveckého oddielu zúčastnili na medzinárodných žiackych plaveckých pretekoch v Bratislave na 50 m bazéne. Spolu tu štartovalo 408 plavcov z 30-tich klubov a štyroch krajín v žiackych kategóriách. Výprava z Považskej Bystrice pod vedením Kataríny Tomanovej (4 chlapci a 9 dievčat) absolvovala počas víkendu dovedna 109 štartov a vyplávala si sedem medailí . Na stupne víťazov sa postavili: v kategórii 13-ročných dievčat Nikol Jamborková, ktorá zvíťazila v disciplínach 50 a 100m voľný spôsob a tretia bola na 200 m voľný spôsob. Nikol Jamborková zároveň zaplávala druhý najhodnotnejší výkon celých pretekov, keď v disciplíne 50 m voľný spôsob dosiahla časom 28,36s 582 FINA bodov. V kategórii 10-ročných dievčat svoj talent preukázala Simona Krištofíková, ktorá získala dve strieborné (50 a 200 m prsia) a dve bronzové medaile (50 voľný spôsob a 200 m polohové preteky). Tesne za stupňami víťazov ostali: Nella Jamborková (10 rokov) -2x4.miesto , Ivan Viskup (13 rokov) – 2x 4 miesto. Do prvej desiatky sa preplával aj Marco Letko (11. rokov), Ema Jašová (9.rokov), Silvia Kukučková (11. rokov), Sabina Kresáňová (11. rokov), Patrícia Rariková (13. rokov), Miriam Gazdíková (10. rokov), Jakub Cigánik (10.rokov), Tomáš Novák (10.rokov). Vsetci vrátane Karolíny Mesárošovej (11. rokov) si vyplávali osobné rekordy a v celkovom hodnotení družstiev skončili na peknom 11. mieste. Na úspechoch našich plavcov sa podieľa kvarteto trénerov: Draková, Tomanová, Novák, Procházka.

Štartovné na tento preteky bolo hradené z dotácie mesta Považská Bystrica na rok 2020.