Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Nikoleta Trníková najlepšia na 60. ročníku Veľkej Ceny Slovenska

V dňoch 27.- 29. 5. 2022 sa predstavila slovenská reprezentantka, členka TEAM SLOVAKIA a Národného športového centra Nikoleta Trníková (Považskobystrický plavecký oddiel) na prestížnom FINA plaveckom podujatí Grand Prix Slovakia (50 m bazén) – 60. ročník v X-bionec centre na vonkajšom 50 m bazéne pod vedením trénera Karla Procházku. Preteky boli kvalifikáciou na augustové Majstrovstvá Európy v Ríme. Plávalo sa systémom dopoludňajších rozplávb a večerného finále (najlepších 8 – A finále).

Nikoleta hneď v prvý deň vyplávala 1. miesto v disciplíne 200 polohové preteky. Už v dopoludňajších rozplavbách zaplávala osobný rekord 2:17,17, aby tento čas ešte vo finále vylepšila na 2:16,33 (791 FINA bodov). Oboma časmi potvrdili limity na ME v Ríme

Na druhý deň štartovala v doplnkovej disciplíne 100 m prsia. Vo finále skončila na 3. mieste v osobnom rekorde 1:09,98 (769FINA bodov).

V posledný deň VC Nikoleta excelovala a napriek chladnému a veternému počasia ukázala, že je momentálne na Slovensku najlepšia. Ráno zaplávala vo svojej hlavnej disciplíne 200 m prsia nový rekord Veľkej ceny – 2:28,86 (816 FINA bodov). Vo finále suverénne zvíťazila za 2:27,61, čím rekord opäť vylepšila a za vlastným SR rekordom zaostala len 0,07 s. Taktiež potvrdila limit na ME v Ríme. Zároveň zaplávala najhodnotnejší plavecký výkon podujatia – 837 FINA bodov a získal tým hlavnú cenu Grand Prix.

Nikoleta v týždni úspešne zmaturovala a kvalitnými výsledkami na Veľkej cene sa dobre naladila na záverečnú prípravu pre júnovými Majstrovstvami sveta v Budapešti.