Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Plavci Považskobystrického plaveckého oddielu na Majstrovstvách Slovenska

Veľmi úspešne si počínali plavci Považskobystrického plaveckého oddielu na Majstrovstvách SR v plávaní.

10.-12 júna sa uskutočnili Majstrovstvá SR starších a mladších žiakov v Banskej Bystrici. Z Považskej Bystrice sa kvalifikovalo 5 plavcov. Z 30-tich štartov si naši zaplávali 26 osobných rekordov. Simona Krištofíková (12 rokov) si vyplávala 5 medailí z toho 4 majstrovské tituly – 50 a 100 voľný spôsob, 100 a 200 prsia a v disciplíne 200 polohové  preteky skončila druhá. Simonka zároveň dotiahla tretí bodovo najhodnotnejší výkon spomedzi 12-ročných žiačok – v disciplíne 50 voľný spôsob dosiahla časom 29,12 FINA 537 bodov.

Nela Jamborková (12 rokov), Ema Jašová (11 rokov), Tomáš Novák (12 rokov) skončili najlepšie tesne za pódiom na 4 mieste – všetci v disciplíne 200 m motýlik, mimo to si vyplávali aj ďalšie umiestnenia v prvej desiatke.

24.-26. júna pretekali plavci štyria plavci PBPO na Majstrovstvách SR Open a juniorov v Poprade. Peter Hoferica skončil 3x 6-ty (200 a 400 polohové preteky, 200 znak) a Jakub Hoferica 3x7-my (50 a 200 znak, 200 PP) a aj v ďalších štartoch sa dostali do prvej desiatky. V kategórii mladších juniorov (15.-16. rokov) vyplával Samuel Fuzy najlepšie 7-me miesto (100 znak) a Ivan Viskup 2x 9-te miesto (100 VSP a 100 znak).