Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Veľká cena Púchova v Plávaní

Dňa 1.10. 2022 sa uskutočnil medzinárodný plavecký míting v Púchove. Na štart sa postavilo 364 pretekárov z 30-tich klubov zo Slovenska, Česka, a USA. Nechýbalo ani 15 plavcov Považskobystrického plaveckého oddielu, ktorí sa prezentovali výbornými výkonmi aj umiestneniami. V medailovej štatistike (12-8-7) skončili tesne druhý za Zlínom. Výborný vstup do sezóny predviedla SR reprezentantka, členka TEAM SLOVAKIA a Národného športového centra Nikoleta Trníková. V rámci prípravy na decembrové Majstrovstvá sveta v Melbourne sa postavila na štart 9tich disciplín (vynechala len jednu). 7x zvíťazila (50 voľný spôsob, 50 a 100 prsia, 100 a 200 polohové preteky a 2x bola druhá (100 voľný spôsob a 50 motýlik). Zároveň zaplávala najlepší bodový výkon podujatia (100 polohové preteky 1:02,96 – 723 FINA bodov) a  okrem finančnej prémie dostala pohár pre najlepšiu pretekárku.

V seniorskej kategórie sa na stupne víťazov 3x postavil aj Martin Krištofík (22 rokov) – zvíťazil na 50 prsia a strieborný bol na 50 voľný spôsob a bronzový na 100 voľný spôsob.  Rovnako 18 ročná Alexandra Zajacová – 2. miesto 200 prsia a 2x3. miesto – 50 prsia a 100 motýlik.

V kategórii juniorov bola 17. ročná Soňa Novosadová 2. v disciplíne 50 znak a 3. v disciplíne 100 znak. Peter Hoferica (17 rokov) dohmatol 2x tretí – 100 motýlik a 200 polohové preteky.

V kategórií starších žiačok plávala výborne Simona Krištofíková (12 rokov) – 4 osobné rekordy a 3 víťazstvá (50 voľný spôsob, 100 prsia a 200 polohové preteky), 2 druhé miesta (100 voľný spôsob a 100 polohové preteky).

V kategórii mladších žiačok si najlepšie počínala Ema Jašová (11 rokov). Dva osobné rekordy, víťazstvo na 100 motýlik, 2. miesto na 100 prsia a 3. miesto na 200 polohové preteky.

Osobné rekordy si vyplávali aj zvyšní plavci Považskobystrického plaveckého oddielu: L. Cvengrošová, S. Došeková, M. Gazdíková, J. Hoferica, N. Jamborková, S. Kresáňová,  K. Meszárošová, I. Viskup.