Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Osem Majstrovských titulov pre Simonu Krištofíkovú a Toma Howorku

V dňoch 8.-10.12. 2023 sa uskutočnili Majstrovstvá SR starších žiakov v plávaní na krátkom bazéne v Spišskej Novej Vsi. Z Považskej Bystrice sa kvalifikovali 4 plavci trénujúci v  Považskobystrickom plaveckom oddiely. V konkurencii najlepších plavcov zo Slovenska (kvalifikovalo sa 344 účastníkov do predpísaného počtu rozplavieb) z 57 SR klubov sa naši opäť výrazne presadili. V medailovej štatistike sme skončili na 3. mieste (8-4-0).

Súťažilo sa rovno na umiestnenie (bez finálových blokov). Medzi najúspešnejších plavcov Slovenska v kategórii 13-ročných žiačok sa zaradila Simona Krištofíková. Spomedzi dievčat v tejto vekovej kategórii získala najviac majstrovských titulov i pódiových umiestnení v individuálnych disciplínach. Zvíťazila v disciplínach 50 m voľný spôsob (čas 27,25) a 100, 200, 400m polohové preteky (1:09,79; 2:29,92; 5:18,20). Zároveň pridala 3 druhé miesta – 100 a 800 m voľný spôsob (1:00,26 a 9:42,87) a 100 m motýlik (1:0967). Všetky medailové pozície boli zaplávané v osobných rekordoch.

Rovnaký počet majstrovských titulov – štyri – vyplával v kategórii 13-ročných žiakov Tom Howorka. Zvíťazil v disciplínach 50 a 100 m voľný spôsob (24,87 a 55,68), 100 m znak (1:04,64) a 100 m polohové preteky (1:04,62). Zároveň pridal druhé miesto na 200 m voľný spôsob (2:04,04). Aj Tom plával v osobných rekordoch a vo svojej kategórii zaplával aj druhý najhodnotnejší výkon pretekov (50 VSP – 532 FINA bodov). Tomovi slušne sekundoval Tomáš Novák, ktorý si vytvoril 8 osobných rekordov a najlepšie sa umiestnil v disciplíne 200 m motýlik na 9tom mieste.

Veľmi kvalitne plávala v kategórii 12ročných Ema Jašová, ktorá dohmatla vždy v prvej osmičke. Absolvovala 9 štartov (8 osobných rekordov), najlepšie umiestnenia -  4. miesto – 200 motýlik; 5.miesto – 100 motýlik a 100 polohové preteky a 200 prsia; 6. miesto: 100 prsia a 200 polohové preteky.

Na všetkých úspechoch našich plavcov sa trénersky podieľajú: PaedDr. Karel Procházka, PhD, Barbora Mikušková a Mgr. Dušan Novák a kondičný tréneri Martin Drienik a Patrik Remiš.