Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Majstrovstvá SR OPEN v krátkom bazéne - Šamorín

V dňoch 23. - 25.11.2018 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska OPEN v plávaní v krátkom bazéne v Šamoríne. Považskobystrický plavecký oddiel reprezentovalo sedem plavcov - bratia Krištofíkovci, Martin a Marek, Roman Procházka, Nikoleta Trníková, Sara Slováková, Alexandra Zajacová a Marika Hudcová pod vedením trénerov Karla Procházku a Libora Kohuta. Nový formát Majstrovstiev Slovenska v plávaní – OPEN kategória (otvorené aj pre účastníkov zo zahraničia) priniesol veľkú konkurenciu (reprezentácia z Rakúska, plavci z Česka, Maďarska, Luxemburska). Napriek tomu sa Považskobystrický plavci dokázali presadiť. Vo fantastickej forme sa predstavila ešte len 16 ročná juniorka Nikoleta Trníková. Hneď v úvodnej disciplíne 400 m polohové preteky zaplávala nový slovenský juniorský rekord – 4:47,32. Vo výborných výsledkoch a osobných rekordoch (6 zo 7 individuálnych štartov) pokračovala počas celého šampionátu. Vo všetkých disciplínach postúpila z dopoludňajších rozplávb do večerných finále. Celkovo vyplávala 13 medailí –  v kategórii medzinárodnej OPEN (0-3-2) a 6 v v seniorskej kategórii.

Majsterkou Slovenskej republiky v 25 m bazéne sa stala v disciplíne 100 m prsia, strieborná bola v disciplíne 100m, 200m a 400 m polohové preteky, 200 m prsia, bronzová v disciplíne 50 prsia. O kvalite výsledkov svedčí aj to že tri zaplávané časy 200 a 400 polohové preteky i 200 prsia boli splnenými limitmi na Majstrovstvá sveta Hangzhou. Ďalšie majstrovské titulky a medailové umiestnenie pridali odchovanci ostravského plávania reprezentujúci Považskú Bystricu vo farbách PBPO – 17. ročný Roman Procházka – Majster Slovenska v disciplínach 100 m a 200 m voľný spôsob, tretí na 50m voľný spôsob; a 17. ročná Marika Hudcová – Majsterka Slovenska v disciplíne 200m znak (2:09,31 – nový český juniorský rekord), tretia v disciplínach 100m znak a 200m polohové preteky. Obaja ešte pridali striebro v kategórii OPEN. V osobných rekordoch plával aj Marek Krištofík (17. rokov), ktorému sa vo svojich najsilnejších disciplínach – 50m a 100m voľný spôsob podarilo prebojovať do „B“ finále. Tam nakoniec skončil na 6-tom mieste. Do finálových bojov sa podarilo preplávať aj najmladším účastníčkam z Považskej Bystrice. 14 ročná Alexandra Zajacová skončila 6-ta v „B“ finále disciplíny 200m polohové preteky a 7-ma v „B“ finále disciplíny 100 motýlik. Rovnako sa umiestnila aj 13 ročná Sara Slováková v disciplíne 200 m prsia.