Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

Májová vlnka 2023

PBPO ďakuje za udelenie dotácie a podporu Mesta Považská Bystrica

-------------------------------------------

Odkazy

Majstrovstvá SR starších žiakov – Spišská Nová Ves – 8 individuálnych a 2 štafetové medaile

V dňoch 30.11.-02.12.2018 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov v 25 m bazéne v Spišskej Novej Vsi (dievčatá 12.-13. ročné, chlapci 13.-14. roční). Z Považskobystrického plaveckého oddielu sa na M-SR kvalifikovalo 10 plavcov. Najviac sa napriek chorobe darilo Melisse Siebenlist. Rodáčka z Považskej Bystrice, ktorá striedavo trénuje v Darnstade a v PB vyplávala 4 medaile (1-2-1) – stala sa Majsterkou SR v disciplíne 100 prsia. Veľmi dobre ju dopĺňali Sara Slováková (0-2-1) a Lucia Černá (0-0-1), ktorá štartovala v 10-tich individuálnych štartoch!!!. Vo všetkých predviedla osobné výkony a umiestnila sa vždy v najlepšej desiatke. Zároveň dosiahla najväčší výkonnostný progres našich plavcov. V prvej desiatke sa umiestnili aj Martina Ďurkechová, Boris Buček a Peter Hoferica.

Darilo sa aj štafetám. Druhé miesto vyplávalo kvarteto žiačok v štafete 4x50m polohové preteky – S. Novosadová, S. Slováková, L. Černá, M. Siebenlist. Tretiu pozíciu vyplávala štvorica dievčat v štafete 4x50m voľný spôsob – M. Siebenlist, S. Slováková, L. Černá, M. Ďurkechová.

Za úspechmi našich plavcov stojí trojica trénerov D. Novák, I. Draková, a K. Procházka.