Dotácia 400,- eur z rozpočtu mesta Považská Bystrica  na činnosť bola použitá v roku 2023 úhradu časti registračných poplatkov do Slovenskej plaveckej federácie a úhradu časti nákladov pri organizovaní 15. ročníka Májovej vlnky.

-------------------------------------------

Odkazy

Začiatok mája v súťažných bazénoch

Na začiatku mája sa plavci Považskobystrického plaveckého oddielu zúčastnili na troch podujatiach.

Výborné výsledky dosiahla slovenská juniorská reprezentantka Nikoleta Trníková členka PBPO zaradená do Národného športového centra. V rámci výberu SR juniorskej reprezentácie štartovala 9.-12.5.2019 na OPEN Rumunskom národnom šampionáte seniorov a juniorov v Bukurešti (10 dráhový 50 m bazén). Systémom dopoludňajších rozplavieb a večerného finále si vyskúšala podobný program, ktorý pôjde v lete na MEJ a MSJ. Nikoleta dokázala zvíťaziť v kategórii open v disciplínach 400 m polohové preteky a 200 m prsia, druhá skončila  na 200 polohové preteky a tretia na 100 prsia.

V juniorskej kategórii zvíťazila vo všetkých štyroch finálových štartoch – 100 a 200 prsia, 200 a 400 polohové preteky. Napriek únave z dlhého pretekového obdobia (6 týždňov) dokázala vylepšiť osobný výkon na 100 prsia v rozplavbách i finále a v ostatých disciplínach plávala v rannej i večernej časti časy tesne pod vlastnými slovenskými juniorskými rekordmi. V nasledujúcom období (7 týždňov) ju čaká finálna príprava na európsky a svetový juniorský šampionát

PBPO nádeje sa zúčastnili 4.-5.5. na prestížnom 45. ročníku medzinárodných plaveckých pretekov Májové Brno 2019 na Brněnských Lužánkách (50 m bazén, 55 plaveckých klubov zo 6-tich európskych krajín). Pretek je určený len pre mladších (11.-12. rokov) a starších (13.-14. rokov) žiakov. Z Považskej Bystrice sa kvalifikovalo 14 plavcov, ktorí sa ukázali v dobrom svetle. V kategórii mladších žiakov 2 x zvíťazil Samko Fúzy – 50 a 100 znak, tretí bol na 50 voľný spôsob, Nikol Jamborková zvíťazila na 100 voľný spôsob, tretia bola na 200 voľný spôsob, dve striebra (50 P, 200 P) a jeden bronz (100 P) pridala Natália Strašíková  a tretia skončila aj Nina Jašová  (50 znak). V kategórii starších žiačok vyplávala Sara Slováková dve tretie miesta (50 prsia a 50 voľný spôsob) a Soňa Novosadová skončila tretia v disciplíne 50 znak.

Juniori sa 4.5.2019 zúčastnili na 2.kole Jarných Majstrovstiev západoslovenskej oblasti na Myjave (25m bazén). Trojica plavcov vyplávala 11 pódiových umiestnení. Alexandra Zajacová (15 rokov) zvíťazila vo všetkých svojich štartoch – 50 a 100 motýlik, 100 znak, 200 prsia, 200 polohové preteky, 200 voľný spôsob, Patrícia Lehocká (16 rokov) vyhrala v disciplíne 200 prsia, trikrát bola druhá a raz tretia a striebro pridal aj Anton Jurík (18 rokov).

Za úspechmi našich plavcov je trio plaveckých trénerov: Ingrid Draková, Dušan Novák a Karel Procházka.